Portfolyo

Evlilik Fotoğrafçılığı

Evlilik adı verilen kutsal müessesenin resmi olarak kurulduğu ilk dakikalar, saatler; her çiftin ömrü boyunca hatırlamak isteyeceği, onları birlikte en mutlu kılan anlardandır. Düğün fotoğrafçılığı, albüm çekimleri ve video kayıtları bu anları ölümsüzleştirmek, yıllar sonra o en mutlu gününüzü anmak, sevdiklerinizle paylaşarak o günki sevincinize ortak etmek için zamanı durdurmanın tek yoludur ve geriye kalan en büyük somut hatıralarınızdır. Bu görevi tüm o tatlı telaş günlerinde gözünüzü arkada bırakmayacak kadar tecrübeli, sizi her konuda yönlendirecek ve yardımcı olacabilecek kadar bilgili, ve endişelerinizi unutturacak kadar enerjik, profesyonel kişilere bırakmak, doğru seçim olacaktır. Seçiminizi bütçenize, ihtiyaçlarınıza göre esnek, profesyonel bir fotoğrafçıdan yana kullanmak, beklentilerinizin karşılanması açısından önemlidir.

Portre ve Naturel Fotoğraflar

Geçmişi çok eski olsa da, günümüzde sosyal medyada da beğenilerek paylaşılan ve trend haline gelen portre fotoğrafları diğer fotoğraf dallarından ayıran şey: kurulan konseptin, odağın ağırlıklı olarak insan sureti olması, duygu ve mimiklerin yansıtma şekliyle fotoğraf sanatçısının tarzını ortaya koymasıdır. Portre fotoğraflar çekerken fotoğrafçının kullandığı ekipmanlar kadar, fotoğrafı çekilen kişi ile olan iletişiminin kalitesi de önemlidir. Fotoğrafçının modelden ne istediğini ona net olarak anlatabilmesi ve modeli kendini rahat hissetmesi, doğal olması için bu konudaki tecrübeleri çıkacak sonucu doğrudan etkiler. Güzel, farklı ve dikkat çekici bir portre fotoğrafının çekilmesi kimin hoşuna gitmez ki?

Ürün ve Konsept Fotoğrafları

Ticaretin başlıca kuralının reklam ve pazarlama olduğunu söylemeye gerek yoktur sanırım. Ürün veya hizmetinizin pazarlamasını veya reklamını yapmak, geniş bir müşteri ağı oluşturup satışlarınızı arttırmak için muhakkak yapmanız gereken şey, tüketiciye ne için para ödeyeceğini göstermektir. Ürün fotoğrafçılığı, konsept fotoğraf çekimleri, still life fotoğraf ihtiyaçları işte tam da bu noktada doğar. Kaliteli ürün çekimleri, özgün ve yaratıcı konsept fotoğraflar, still life kareler; ürünlerinize olan talebi hızla arttıracak ve size “yol, su, elektrik” olarak geri dönecektir.

Logo Tasarımları

“Logo Nedir?” diye konuşacak olursak “bir şahsın, kurum veya kuruluşun; markasını tanıtan harf ve simge” denebilir. Logonuz; markanızı, sunduğunuz hizmetleri ve kalitenizi ilk bakışta ve doğrudan yansıtır. Sizi piyasadaki rakiplerinizden ve diğer firmalardan ayırması açısından dikkat çekici, benzersiz ve kaliteli olarak tasarlanmalıdır.
“Logo tasarım yaptırmak istiyorum” şeklinde araştırma yaptığınızda bir çok tasarımcının size çok farklı fiyat teklifleri sunduğunu göreceksiniz. Önemli olan hangisine ihtiyacınız olduğu yada düşündüğünüz fiyatta hizmet veren kişinin sizin ihtiyaçlarınıza yetip yetmeyeceğidir. Ayrıca sizin için tasarlandığı öne sürülen logonun özgün, olması; kurumsal kimliğinizin zedelenmemesi ve telif hakları konusunda baş ağrıtacak sorunlar yaşamamanız açısından çok önemlidir. Bazen holdinglerin geçtiği logo tasarım süreci, sizin için hem gereksiz, hem de pahalı olabileceği gibi; bazen de çok ucuza anlaştığınız tasarımcı, paranızı boşa harcamanıza sebep olabilir. Logonuzu daha sonra tüm kurumsal kimlik tasarımlarınızda, reklam ürünlerinizde, internet ortamında ve hatta tabelanızda kullacağınız için, fiyat aralığı bu denli geniş bir hizmet almak istediğinizde, neye ihtiyacınız olduğuna; gelin, birlikte karar verelim...

Dekupe

Dekupe, bir görselin, fotoğrafın, arkaplandan; kompozisyonun istenen bir kısmının diğer kısımlardan ayrılması, kırpılması, temizlenmesi olarak tanımlanabilir.
Ürün çekimi yapan fotoğrafçılar, e-ticaret yapan kurum veya kuruluşlar, katalog, dergi, broşür vb reklam ürünleri tasarlayan grafikerler ve ajanslar sık sık bu hizmete ihtiyaç duyarlar. Portre ve evlilik fotoğraflarda fon değişimi için, ürün çekimlerinde gölgelerin ve istenmeyen yardımcı elemanların gizlenmesi için, katalog tasarımları için dekupe gerekli ve önemlidir. Dekupe, doğru ve temiz yapıldığında ürünü, objeyi veya mankeni daha önplanda tutacağı gibi, tecrübesiz kişiler tarafından yapıldığında gözünüzü fazlasıyla rahatsız edecektir. Dekupe yapmanın bir çok yöntemi var fakat en doğru yöntemin seçilmesi ve temiz bir dekupe için, doğru kişi ile çalışılması gerekir. Dekupe yapan kişinin kim olduğu önemsiz, işlem ise basit gibi görünse de, ne kadar çabuk, ne kadar uygun fiyata ve ne kadar kaliteli sunulduğu tecrübe ile doğru orantılıdır. Dekupe yaptırmak istiyorsanız, mutlaka size teklif veren kişiden daha önceki çalışmalarını, portfolyosunu talep edin.

Top